כמה עולה להפיק סינגל לרדיו ?

בהקלטת סינגל אני עובד בכמה שלבים, ליד כל שלב כתבתי  הערכה של העלות, המחיר הסופי תלוי בכמה זמן מקדישים לכל שלב וכמות הנגנים המשתתפים בשיר.
חשוב לי קודם כל לשמוע את השיר ולראות שאני מתחבר אליו כדי להחליט אם אני יכול לעזור לשיר כמעבד, ולהחליט אם אני לוקח את ההפקה.

הנה הפירוט:

1. עבודה על הטקסט והלחן - לבדוק שהשיר באמת 'עובד' אפילו שהוא ערום עוד לפני שמלבישים עליו את העיבוד

הערכת עלות:  0-600 שח

 

2. עבודה על ההגשה- איך לשיר את השיר בצורה הכי מרגשת ומשכנעת

הערכת עלות: 0-600 שח

 

3. הקלטת סקיצה עם פסנתר או גיטרה ושירה כדי לבדוק את המהירות שהכי מתאימה ואת המבנה שהשיר צריך

הערכת עלות: 500 שח

 

4. הקלטת סקיצה של העיבוד עם כלים וירטואליים כדי לקבל מושג על העיבוד המתאים לשיר ולראות שזה נשמע לנו הכי טוב והכי מתאים לשיר עוד לפני שקוראים לנגנים להקלטות באולפן

הערכת עלות: 1000-2000 שח

 

5.  הקלטת הנגנים באולפן. אני מקליט תפקידי פסנתר וקלידים כי זה הכלי שאני מתמחה בו, להקלטות הנוספות אני מזמין נגנים מקצועיים שמבינים בדיוק מה רציתי להביע בעיבוד ועם הכישרון שלהם הם יכולים להרים את השיר למעלה. העלות כוללת את השכר של הנגנים ואת זמן האולפן להקלטה.
בעיבוד פשוט אפשר להקליט 3 נגנים – תופים בס וגיטרה, בעיבוד מתקדם יותר מזמינים גם נגני כל נשיפה או כלי מיתר ולכן גם העלות יכולה להיות גבוהה יותר.

הערכת עלות: 2000-5000 שח

 

6. הקלטת שירה - סשן הקלטה הכי חשוב לדעתי כי השירה היא המרכז של השיר בד"כ

הערכת עלות: 600 שח

 

7. מיקס ועריכה – בעריכה נבחר את ההקלטות הכי טובות של כל נגן ואת הטייק שירה הכי טוב. לפעמים גם נחבר כמה טייקים שונים כדי ליצור את הביצוע המושלם. עבודת עריכה ומיקס יכולה לקחת 10-18 שעות. המיקס נועד כדי להגדיל ולהעצים את כל ההקלטות ולשים כל תפקיד מוזיקלי במקום המתאים לו כדי שהמאזין יקבל את התחושה שאליה התכוונו. את המיקס אני לא עושה בעצמי , אני עובד עם טכנאי מיקס מהמובילים בארץ.

הערכת עלות: 2000-2800 שח

 

8. מאסטרינג - שלב אחרון שנועד להרים את השיר לווליום ואיכות של רמת שידור ברדיו.

הערכת עלות: 400 שח

 

העלות הכוללת של הפקה והקלטה של סינגל נעה בין 6,500-12,500 ש"ח

 

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>