אודישנים למקהלה חדשה בשרוןמה זה ווקאלידה?
ווקאלידה זו מקהלה חדשה מאיזור השרון, במקהלה כ-15 נשים וגברים בגילאי 30-60 שאוהבים לשיר, ואוהבים לשיר ביחד עם אנשים אחרים. יש כאלה עם ניסיון רב בשירה וכאלה שהצטרפו בלי ניסיון בכלל אבל יש להם יכולת בסיסית בשירה ושמיעה ועם הזמן, החזרות, והעבודה בבית (כן יש גם שיעורי בית :-) ) כולם לומדים ומשתפרים משבוע לשבוע.

מה עושים בחזרות?
מתחילים בחימום כדי להיכנס למצב של שירה ולהשאיר את היום-יום מחוץ לדלת הסטודיו. עוברים על תרגילים בחימום קולי כדי להכין את הקול לשירה, מתרגלים את המנעד של הקול – אם מתרגלים לאורך זמן מגלים פתאום שהקול שלנו יכול להגיע לצלילים גבוהים ונמוכים שהיו נראים לנו קודם מעבר לגבולות הקול הבסיסי שלנו. מחזקים את תחושת הביחד שיש בשירה כדי לשיר בקבוצה גדולה בצורה אחידה והרמונית. מתרגלים שירה בשניים שלושה וארבעה קולות ומפתחים את השמיעה המוזיקלית. לומדים איך להגיש את השיר – הקשר בין המילים של השיר והצורה שבא אנחנו שרים אותו.  לומדים שירים חדשים, חוזרים על שירים ישנים ופוגשים אנשים שכיף לחזור ולפגוש אותם מידי שבוע.

מה שרים?
שרים שירים מוכרים משנות ה-60 ועד היום בעברית ואנגלית בעיבודים קוליים מיוחדים. שרים אקפלה ועם ליווי פסנתר. שירים של: מתי כספי, דני רובס, גלי עטרי, ביטלס, שם טוב לוי, אריאל זילבר, אריס סאן, אריק איינשטיין, אריק לביא, לאונרד כהן  ועוד ועוד…

צריך לדעת תווים?
אין צורך לדעת תווים אבל זה יכול להיות יתרון. בכל שיר כולם מקבלים את תפקידי הקולות מוקלטים כדי לחזור ולהתכונן בבית. בעיבודים קוליים המנצח משתמש בעיבוד כתוב בתווים כדי ללמד את המקהלה את כל הקולות. מי שקורא תווים יכול לעקוב אחרי העיבוד. מי שלא קורא תווים נעזר יותר בשמיעה ובזיכרון ובהקלטות. עם הזמן לומדים להתידד עם התווים וגם אם לא קוראים ממש אפשר להיעזר בתווים כדי להתמצא בעיבוד.

איך זה עובד?
המקהלה פועלת במתכונת של חוג פעם בשבוע וההשתתפות כרוכה בתשלום חודשי. התשלום מכסה את שכר המנצח ועלות הסטודיו לחזרות. בחודש יולי יוצאים לחופשת קיץ. המוזיקה שאנחנו שרים עושה טוב לנו ולכל מי ששומע אותנו ולכן אנחנו מארגנים 2-3 הופעות בשנה לקהל הרחב בהתנדבות או למען גיוס כספים למטרה נבחרת. יצא לנו כבר להופיע עבור עמותת שר-אל, בית לווינשטיין, עמותת צבר (חיילים בודדים) אחוזת בית ועוד.

איך מצטרפים?
משאירים פרטים כאן למטה,
מתאמים אודישן ופגישת היכרות עם המנצח. לאודישן צריך להכין 2 קטעים בעלי אופי שונה כדי שנוכל לשמוע את השירה שלך, לדעת לאיזה קול להתאים אותך (סופרן/אלט/טנור/בס) ולשמוע מה הרקע המוזיקלי שלך. בוחרים יום ושעה ומקבלים בחזרה אישור עם הכתובת והשעה המדויקת בהודעת וואטסאפ או SMS
יש לך שאלות ?  בשמחה - מתקשרים או שולחים וואטסאפ ל 052-8378991

התגובות סגורות.