הפקה מוזיקלית

אז איך באמת שיר נולד ?
מתוך רגש, מתוך רגע, מזיכרון, געגוע, אושר גדול או תוגה.
זה מתחיל מבפנים מתגלגל החוצה ופתאום איזה יופי – הוא הולך לבד!
אבל אחרי שהוא מתחיל ללכת הוא מרגיש שזה לא כל כך פשוט. יש עוד הרבה שירים יפים ומרגשים שדוחפים אותו בדרך ולא נותנים לו להתקדם. מה עושים ?
היום זה כבר לא מספיק שיהיה לך שיר יפה. כדי לבלוט מעל כולם ולתפוס את תשומת הלב של שדרי הרדיו וקהל המאזינים השיר חייב גיבוי חזק – הפקה מוזיקלית כוללת כדי שהשיר יבלוט החוצה מבין כל השירים האחרים ועיבוד שייתן לו כוח לא רק ללכת לבד אלא לדלג ולעוף מעל כל השאר.

הקלטת ערוצים במחשב

כאן נכנס התפקיד שלי כמעבד ומפיק מוזיקלי.
בתהליך ההפקה של השיר אני לוקח חלק ומביע דעה בכל תחומי היצירה והשיווק של השיר – החל מכתיבה של המילים (כדי שהפזמון יהיה קליט ומנצח) ועד לבחירת הצבעים בגרפיקה שתהיה על עטיפת הסינגל (כדי שיעבירו את התחושה שרצינו להעביר במוזיקה).
בסינגל מוצלח יש חיבור של כל הגורמים יחד:
המילים – צריכות להיות מדויקות ופשוטות ועדיין להעביר תחושה או רגע מסוים בצורה מקורית וחזקה
הלחן – חייב להיות קליט אך לא נדוש, מעניין אבל לא מסובך
העיבוד – צריך להשלים ולהעצים את הלחן והמילים. חשובה מאוד הבחירה של סוג העיבוד – אקוסטי או אלקטרוני או אולי שילוב של שניהם? עיבוד רוק עם תופים בס וגיטרות או אולי בלדה עם פסנתר ורביעיית מיתרים ?
הביצוע (השירה) – הזמר או הזמרת חייבים להרגיש את השיר. צריכים לדעת בדיוק מאיזה מקום שרים מה התחושה שרוצים להעביר למאזין, מה גובה הסולם שמחזק את התחושה הזאת ? מה הכי מתאים לגוון הקול הטבעי?
האריזה – כן, זה לא פחות חשוב מכל השאר. באריזה אני מתכוון לכל מה שיגרום לאיש התקשורת או לכל אחד אחר להקדיש מזמנו 4 דקות ולהקשיב דווקא לשיר שלך – הגרפיקה של הסינגל, התמונה שלך, הקומוניקט (טקסט קצר שמספר במילים פשוטות על השיר) הקליפ וכו'.

את כל התהליך הזה אנחנו עוברים יחד בצורה של עבודה משותפת – משלב הסקיצה ועד לרדיו, שלב אחרי שלב. אז כמה זה עולה ? קשה לי מאוד לתת מחיר סטנדרטי להפקת סינגל למרות שיש מפיקים שעובדים בדרך הזאת. אני נפגש קודם לשמוע את השיר ולהכיר אותך ואז אפשר להחליט איזו הפקה הכי מתאימה ובאיזה תקציב.
מעניין אותך להיפגש ולדבר על השיר שלך ? טלפון אחד ונתאם פגישת היכרות – בלי שום התחייבות.

התגובות סגורות.