לימוד פסנתר – שאלות ותשובות


הי חברים
רציתי לעדכן אתכם ראשונים בחדשות החמות. לפני כשנתיים העליתי כמה שיעורי פסנתר בוידאו ליוטיוב. מאז קיבלתי עשרות אלפי צפיות והמון תגובות אוהדות מאנשים בכל הארץ.
החלטתי לקחת את זה צעד קדימה ולבנות אתר לימודי מקיף שיהיה ממש בית ספר אינטרנטי ללימודי פסנתר. מאז ביחד עם אחותי מיכל העורכת וידאו, צילמנו וערכנו עשרות שיעורי פסנתר מפורטים, כתבתי תווים לשירים בעברית ואנגלית והכנתי תרגילים ושיעורי תיאוריה.
אחרי הרבה הכנות האתר מוכן ומחכה לכם:

מוזיקל http://www.muzical.co.il

הנה כמה שאלות שכולם שואלים לגבי לימוד פסנתר:

באיזה גיל אפשר להתחיל ?
בכל גיל. או כמעט בכל גיל. לילדים אני ממליץ להתחיל לפחות בגיל 6 כי ברגע שנכנסים לכיתה א' אז קל יותר להתרכז בשיעורים והמסגרת יותר ברורה לילד.

אני כבר מזמן לא ילד. זה לא מאוחר לי כבר להתחיל ללמוד עכשיו ?
ממש לא, אף פעם לא מאוחר. יש לי תלמידים בכל הגילאים. ילדים וגם הורים לילדים.  דווקא בגיל בוגר יותר מבינים יותר מהר את כל נושאי התיאוריה של המוזיקה וכל אחד יודע מה הוא אוהב במוזיקה ומה בא לו ללמוד.
עם קצת סבלנות והתמדה, תוך כמה שיעורים כבר ממש מנגנים שירים.

כמה זמן זה שיעור וכמה פעמים בשבוע?
תלוי בגיל. לילדים עד גיל 8 אני ממליץ על שיעור של 30 דקות
מגיל 8-12 שיעור של 45 דקות,  ומעל גיל 13 שיעור של שעה.
כמובן שיש יוצאים מן הכלל.

צריך פסנתר בבית בשביל להתחיל ללמוד?
לא חייבים פסנתר אבל כדאי מאוד שיהיה על מה לנגן. זה יכול להיות פסנתר חשמלי או אורגן או אורגנית.
אם אתם רוצים קודם להבין מה זה באמת שיעור פסנתר עוד לפני שנכנסים להוצאה כספית אפשר להתחיל ללמוד בשיעורים הראשונים בלי לקנות קלידים.  אם אחרי 2-3 שיעורים בא לכם להמשיך אז כדאי לקנות כלי נגינה שיהיה לכם על מה להתאמן בבית.

מה ההבדל בין פסנתר, פסנתר חשמלי, אורגן, קלידים, אורגנית וכמה כל דבר עולה ?
אורגנית טובה ופשוטה למתחילים עולה כ- 700 ש"ח.
הסבר בהרחבה על כל סוגי כלי המקלדת ההבדלים והמחירים שלהם אפשר לקרוא כאן

צריך ללמוד תווים ?
לא חייבים. אפשר ללמוד רק אקורדים ולנגן שירים. בכל זאת אני חושב שכדאי  ללמוד תווים כדי להבין טוב יותר את השפה של המוזיקה ולפתוח את האפשרות ללימוד עצמי בעתיד. יש כמות אינסופית של שירים ויצירות שנכתבו בתווים וחבל לוותר על כל זה.

אפשר ללמוד לנגן ביוטיוב ?
אפשר ללמוד הכל ביוטיוב, לא רק פסנתר.  הבעיה היא שאפשר ללמוד ברמה מאוד בסיסית וזה גם לוקח הרבה יותר זמן. בשיעור אנחנו מספיקים בשעה אחת חומר שכדי ללמוד אותו לבד צריך לפעמים להשקיע שבועיים. עוד חיסרון של יוטיוב הוא שאתם רואים את המורה אבל המורה לא רואה אתכם ולא יכול לתקן ולעזור לכם. בשיעורים אני תמיד מתאים את אופי השיעור לכל תלמיד לפי הקצב והרמה המתאימה לו.
אפשר לראות שיעורי וידאו שלי שהעליתי ליוטיוב כאן.

אני רוצה ללמוד רק שירים של ג'סטין ביבר, אפשר ?
אני מורה מאוד זורם. אם זה כל מה שבא לך ללמוד אז אחלה. בכל זאת כנראה שאחרי כמה שיעורים אני ארצה להציע עוד שירים ואומנים. בדר"כ כדי ללמוד ולהתפתח כדאי לנגן בכמה סגנונות.

כמה זה עולה?
תלוי במשך השיעור. צרו קשר ואתן לכם את כל הפרטים.

[si-contact-form form='1']

איתי
052-8378991
itayor@gmail.com

התגובות סגורות.